Serwis Przemienniki.net ZAMKNIĘTY?

Ostatnio na stronie przemienniki.net przywitała nas informacja o “uruchomieniu nowej wersji serwisu” i przewidywany czas zakończenia prac który wynosił 249 dni, zaś dnia następnego już tylko 115 dni wraz z dopiskiem trochę rozjaśniającym sytuację. Twórca niestety zostawił tylko i wyłącznie tą informację bez dostępu do starej wersji strony przez co wszystkie istniejące dane przepadły.

Jak podaje autor strony, po występującej (nie jeden raz) awarii została podjęta decyzja o nowej wersji serwisu, bez błędów, bez awarii. Natomiast wszystkie dane trzeba przepisać ręcznie na nowy format, stąd adekwatny czas oczekiwania na nową stronę wraz z możliwością jego przyśpieszenia z pomocą ewentualnych osób do pomocy.

Za czasów istnienia strony była opcja umożliwiająca eksport danych przemienników z strony do np. Exela lub Programu Chirp. Warto zaznaczyć iż niektóre dane przemienników na mapie były po prostu nieaktualne, ale była to zaledwie tylko część w porównaniu do reszty. Jako że ta opcja była dosyć popularna to wiele osób posiada je w prywatnych archiwach, dzięki czemu okazuje się że nie wszystko zostało stracone.

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o naszej mapie częstotliwości rozbudowywanej już od jakiegoś czasu gdzie można znaleźć nie tylko dane przemienników a wiele więcej, przykładowo częstotliwości Służb (Policja, Straż Pogotowie) ale też Taxi, Lotnisk, Ochrony czy różnych organizacji, a to wszystko nie tylko w Polsce! Pomiędzy wszystkimi danymi bardzo jest się poruszać, można również wybrać sobie konkretnie co chce się zobaczyć na mapie dzięki czemu nie robi się tzw. “młyn”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przetłumacz