Pomóż uratować Digipeater satelitarny GreenCube!

My, społeczność krótkofalowców, rozpoczęliśmy tę petycję po ogłoszeniu przez S5Lab decyzji o wyłączeniu Digipeatera dla amatorskiego radia GreenCube.

Społeczność krótkofalowców rozumie, że GreenCube przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju przestrzeni kosmicznej i swoich zobowiązań w zakresie gospodarowania śmieciami, jednak jeśli satelita nadal będzie działał i pozostanie na orbicie, wzywamy do ponownego rozważenia, aby społeczność mogła czerpać przyjemność z nawiązywania dwustronnych kontaktów na całym świecie i dzielenia się technologią i eksploracji naukowej.

Wzywamy Włoską Agencję Kosmiczną, S5Lab i Uniwersytet Sapienza do ponownego rozważenia i rozważenia innych możliwości przedłużenia swojej misji po 5 lutego 2024 r. poprzez połączenie się z jedną z międzynarodowych organizacji AMSAT lub w inny sposób.


Jak podaje HamMemes:

– W kosmosie na średniej orbicie znajduje się satelita badawczy który zakończył misję. Nazywa się on GreenCube (IO-117). Satelita ma na pokładzie przemiennik packet radio na 70cm i przelatuje nad horyzontem przez ok. 60 minut – w tym czasie można przeprowadzić masę łączności. Natomiast Włoska agencja kosmiczna chce go wyłączyć i stąd powstała petycja by przekonać ich do pozostawienia go radioamatorom. Sama satelita pozwala na zrobienie łączności z każdym stanem w USA z Polski i nie ma nawet 2 lat!

HamMemes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przetłumacz