Akcja dyplomowa – Dzień Radia i Szynki

Akcja dyplomowa z okazji Światowego Dnia Radia (13 lutego) i Szynki (4 lutego), a dokładniej Światowego Dnia Rzeźnika i Przemysłu Wędliniarskiego.

Organizatorami a zarazem operatorami akcji są młodzi krótkofalowcy:

Czas trwania akcji: od 4 do 18 lutego

Dzień Radia

Święto wypadające 13 lutego z inicjatywy Hiszpanii, aktywnie wspierane przez UNESCO. Święto ma na celu zwrócić uwagę na szczególne znaczenie radia jako środka komunikacji jak i wyśmienitego środka masowego przekazu na całym świecie. Samo święto obchodzone jest już od 2012 roku!

Dzień Rzeźnika i Przemysłu Wędliniarskiego

Święto wypadające na 4 lutego. Mimo wszystko jest to dosyć mało znane święto o którym naprawdę warto wspomnieć, bo to właśnie dzięki nim na twoim stole lądują mięsne przysmaki!


Nie trzeba raczej tłumaczyć że te dwa święta w połączeniu dają słowo SzynkaRadio, co w języku angielskim znaczy HamRadio – czyli Krótkofalarstwo!

Regulamin

  1. Akcja dyplomowa trwa od 4 do 18 lutego 2024 roku.
  2. Dyplom zdobywać mogą nadawcy i nasłuchowcy.
  3. W trakcie trwania akcji będą pracować stacje SQ3ME, SQ2RAD i SP1UF na pasmach 80m, 40m, 20m i 10m w modulacji SSB oraz na 2m i 70cm w FM/SSB.
  4. Punkty przyznawane są na zasadzie 1 QSO = 1 Punkt. Łączności można przeprowadzić tego samego dnia na innym pasmie oraz innego dnia. W przypadku gdy stacje rozdające punkty pracują w zawodach łączności liczy się jak punkty zdobyte innego dnia.
  5. Warunkiem zdobycia dyplomu zwykłego jest zdobycie minimum 5 punktów. Dla SWL minimum 7 odebranych QSO.
  6. Warunkiem zdobycia dyplomu srebrnego jest zdobycie minimum 10 punktów . Dla SWL minimum 15 odebranych QSO.
  7. Warunkiem zdobycia dyplomu złotego jest zdobycie minimum 20 punktów. Dla SWL minimum 30 odebranych QSO.
  8. Stacja nasłuchowa (SWL) to stacja obsługiwana przez operatora. nie jest wymagana licencja nasłuchowa!
  9. Dyplom wydawany jest w wersji elektronicznej na przygotowanym dysku Google. Komisja akcji dyplomowej 29 lutego 2024 roku po przeanalizowaniu logów łączności stacji wystawi wszystkie dyplomy . (Nie dotyczy to stacji nasłuchowych SWL !!!) Link do dysku : https://drive.google.com/drive/folders/1BHxBiIeGwAbq3rI3WMsTclrE7arGYYXB
  10. Zgłoszenia stacji nasłuchowych prosimy przesyłać na adres e-mail: szynkaradio@gmail.com. Aby się zgłosić wystarczy wysłać tytuł o treści: [TWÓJ ZNAK lub imię, ewentualnie pseudonim] Dyplom Radioszynka W treści należy w formacie ADIF lub tekstowym wysłąć do nas log nasłuchów. Dyplom zostanie wysłany w wiadomości zwrotnej.

Powodzenia! 73!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przetłumacz